Itálie a Švýcarsko 1.díl / Italy and Switzerland part 1

My dear readers,
 I´ve just got back from my trip to Italy this morning and I´m full of new experiences and impressions. There is so much to tell and show you so I hope you don´t mind if I show you one day after another. I love travelling very much so forgive me if I get into too many details.
Our journey to Varese where we stayed took 14 sometimes a little boring hours. On our way via Austria it was raining heavily and I was worried the weather would travel to Italy with us too but as soon as we crossed borders to Italy the sun came out of clouds and it remained sunny for the rest of the drive. Our accomodation was very nice, luxurious even.
The next day after breakfast we set out to Angera to explore one of the oldest castles in Lago Maggiore area called Rocca Borromea. We also visited a small collection of dolls from all corners of the world there. I just had to take a picture of russian matrioska dolls with faces of american presidents on them, it was so strange and just not right. At the castle there was a lovely small garden where there were not only beautiful flowers but also lots of fresh herbs (lavender, sage and so on) It smelled like heaven. Afterwards we went to Arona to climb on st. Charles of Borromea´s statue but as it usually happens at noon hours in Italy, the ticket salesman was having his siesta so we couldn´t do it. I at least bought a new hat there. Then we went to Stresa where we boarded a ship to Isola bella to take a walk in gardens around a palace on this gorgeous small island. It was beautiful but sometimes it felt a little cheesy for my taste. By the way have you ever seen a white peacock?! Our garden tour continued in the third world´s most beautiful garden in Villa Taranto. To be honest at the end of the day me and my boyfriend felt a little tired of all those gardens. But it was understandable because there were mostly pensioners in our tour. We were the youngest people there. So now have a look at the pics. I hope you´ll like them. See you tomorrow.

Moje milé čtenářky, 
 dnes ráno jsem se plná zážitků a dojmů vrátila z cesty po severoitalských jezerech a jižním Švýcarsku. A jelikož je toho opravdu spoustu co povídat a ukázat, ráda bych vám popsala každý jednotlivý den zvlášť. Cestování miluju, tak snad mi odpustíte, pokud půjdu trochu víc do detailu.
Cesta do Varese, kde jsme byli ubytovaní trvala plných a místy dost nudných 14 hodin. Průjezd Rakouskem provázel vytrtvalý déšť, měla jsem strach, aby s námi to počasí nejelo až do Itálie, ale jakmile jsme překročili hranice, začaly mraky mizet a zbytek cesty směr Milano a Lago di Garda už se na nás smálo sluníčko. Ubytování bylo krásné a vcelku luxusní.
Druhý den po snídani jsme vyrazili na jeden z nejstarších hradů kolem jezera Lago Maggiore Rocca Borromea v Angeře. Kukli jsme dovnitř a taky do sbírky cizokrajných hraček ze všech koutů světa. Největší zhovadilost v podobě ruských matriošek s podobiznou amerických prezidentů jsem si prostě musela vyfotit. K hradu patřila taky moc pěkná zahrádka, kde krom nádherných hortenzií voněla taky spousta bylinek levandulí počínaje a šalvějí konče. Z hradu jsme se vydali do Arony k soše sv.Karla Borromejského, ale jak už to u Italů bývá, prodavač vstupenek měl siestu, takže jsem si tam aspoň zakoupila novou fešáckou hučku. Z přístavu Stresa jsme se pak přeplavili na ostrůvek Isola bella s palácem a k němu přiléhající zahradou. Taky krása, místy až trochu kýčovitá. Mimochodem viděli jste někdy bílého páva?! Prohlídku okolí Lago Maggiore jsme zakončili ve třetí nejkrásnější zahradě na světě u vily Taranto. Pravda, už nás s přítelem ke konci ty zahrady trochu nudily. Přispíval k tomu i fakt, že jsme byli z celého zájezdu nejmladší - byla to spíš taková důchodcovská tour... A teď už první várka fotek, snad se vám budou líbit. Pokračování zítra :)

Our accomodation / Naše ubytování

 
My outfit of the day / Můj obleček dne


At Rocca Borromea / Na Rocca Borromea This is just disturbed, isn´t it? / To je prostě úchylný!


Bautiful garden of Rocca Borrmea / Krásná zahrada při Rocca Borromea
I´ve got a new hat! / Mám nový klobouček! :)


Gradens of Isola bella / Zahrada na Isola bella
the white peacock. How strange is this? / Bílý páv... Prostě úkaz!


Me and Lago Maggiore / Já u Lago MaggioreGardens of Villa Taranto / Zahrady vily Taranto

Mohlo by se vám líbit

9 komentářů

 1. Super fotky ! :) Super článek :) Doufám, že sis to v tý Itálii užila ! :)

  OdpovědětVymazat
 2. nejkrásnější fotky! Mám moc ráda fotkovy posty a tyhle fotky jsou fakt bajecny.
  Jinak uz neni blog DIA+LENNY ..ale jenom Dia ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Hrozne moc ti to pristane na 5tej fotke z dola ...vážne

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné fotky. Ten páv je naprosto dokonalý :)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky, muselo to být určitě super! Bílého páva jsem už viděla, dokonce několikrát. :)
  Slušelo ti to, ta košile je super! :)

  OdpovědětVymazat
 6. waaaaaaaaaw krasne fotky
  aj tie v dalsich príspevkoch su uzasne

  OdpovědětVymazat
 7. to je nádhera!!!! a tobě to tak sluší!!!

  OdpovědětVymazat

Děkuju za všecky komentáře. / Thanks for all your comments.

Flickr Images