On Charles´s bridge / Na Karlově mostě

To make you believe I really am staying in Prague (ok and not entirely for this reason) I went for a walk to Charles´s bridge last week. I went with a friend of mine who has been living in Prague for quite some time. We started at Obecní dům and went via Staroměstské náměstí to the bridge. Even though it was very late in the afternoon, it was still very hot and there were tourists everywhere.
I don´t know if it is just my "I don´t want to be here" feeling or something else but I just can´t get to the point "ok, it´s quite cool here in Prague" state of mind. I can´t help it.
Anyway I am glad that my friend found some time to "walk me" and save me from another boring evening spent with the tv set in my hotel room.

What about you? Have you ever visited Prague? Do you have any favorite spot there?

---

Abyste mi taky věřili, že jsem opravdu v Praze (no dobře tak nejen kvůli tomu) jsem se minulou středu vypravila s kamarádkou na takovou malou procházku po centru. Začaly jsme u Obecního domu a pak jsme to obešly na Staroměstské náměstí a na Karlův most.
I když už bylo pozdní odpoledne, bylo pořád dost vedro a centrum bylo přeplněné turisty. Nevím, jestli je to tím, že se mi v Praze tak hrozně nechce být, nebo čím, ale pořád té "naší stověžaté matičce" nemůžu přijít na chuť. Připadám si jako největší fňukna na světě, ale doma s přítelem je prostě doma. Nicméně jsem ráda, že mě kamarádka vyvenčila a zachránila od dalšího nudného večera stráveného tlemením do televize.

A co vy? Máte rádi Prahu a kam tam vždycky rádi zavítáte? Máte tam nějaký oblíbený podnik?
Mohlo by se vám líbit

11 komentářů

 1. Psala jsi, že to tam máš na dva měsíce, že? Jak dlouho ještě zbývá?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbývají ještě tři týdny :/ Děkuju za optání ;)

   Vymazat
 2. Já jedu do Prahy v pondělí na výlet, ale jak vidím ten dav na poslední fotce, začínám se trošku děsit :-D Přesně jak říkáš - doma je nejlíp :-)

  OdpovědětVymazat
 3. krásne fotky!
  Praha je nádherná!
  užívaj si času, ktorý ti tam ešte ostáva! :).

  Kejmy ♥.

  OdpovědětVymazat
 4. Jůů, úplně cítím vůni krásného letního podvečeru... :-)

  World By Bella

  OdpovědětVymazat
 5. Great post!

  Inspiration is what I get from reading your blog,
  So that deserves a new follower :) (gfc+bloglovin)

  Love your style and see you as such as good inspiration!!

  Please feel free to check out my blog if you have the time

  Love,

  Janice

  The Fashion Milkshake
  How cool are fold-able flats?!

  OdpovědětVymazat
 6. Hello Eve!
  Sorry for my late answer, haven't been blogging for a couple of weeks. Hope you are doing great <333

  Pretty photos, love tos old houses!

  You are too sweet! My skin have ups and downs. It's pretty good in the summer but I have dry skin, so my skin + cold weather = not best friends. ;))
  Have a great day,
  xx

  Johanna, Sweden
  ART FASHION

  OdpovědětVymazat
 7. Tak každý má to svoje a je zvyklý jinde:) Já zrovna pracuju blízko Staromáku a po ránu bez turistů je to tu super...:D
  Ale jinak ráda unikám do lesa, kdy to jen jde. Oblíbený podnik? Když už jsi v Praze, doporučuju cukrárnu Angelato v Rytířské,mají tam úžasnou zmrzlinu! Pak je fajn pizzerie za Ungeltem, ne drahá, Giallo rosa.
  Jinak mám své oblíbence mimo centrum... Mimochodem, včera jsme byli na Pernštejně, nebylas tam taky? S helmou na motorku....:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jasné. Každý máme rádi něco jiného a jsme doma jinde. Jj, byli jsme tam s přítelem na výletě, to ses měla hlásit :) Jinak se omlouvám, nebyl to úplně nejvíc fashion day, nechtělo se mi ani líčit.

   Vymazat
  2. My jsme zrovna seděli na zahrádce a navíc jsem si nebyla jistá, jestli jsi to ty :) Tak příště.

   Vymazat
 8. Tam som už dlho nebola :) Krásne fotky :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju za všecky komentáře. / Thanks for all your comments.

Flickr Images